Všem našim spokojeným zákazníkům chceme velice poděkovat a jelikož se těšíme z jejich přízně. Rozhodli
jsme se pro Vás naše služby opět vylepšit a i rozšířit nabízený sortiment, plus i jedno velké překvapení
pro Všechny z Vás. A proto je nutné se teď na malou chvíli rozloučit, kde veškeré objednávky do 31.
srpna tohoto roku budou samozřejmě odeslány, ale po té bude prováděna nutná změna, kde se na Vás opět
budeme velice těšit s novinkami a různými akcemi 1. října 2022.
Mockrát děkujeme za pochopení a snad se tu v novém a vylepšeném prostředí opět na začátku října
shledáme.
Vaše Toro Nutrition.
Zdravím všechny čtenáře a čtenářky toho článku. Pokud mě neznáte, rád se Vám v krátkosti představím. Jsem závodník v kulturistice a klasické kulturistice David Ježek. Tomuto sportu a konkrétně závodění se věnuji již od roku 2016, a tak jako junior i v roce 2019 mohu říct, že mám odzávoděny více než 4 sezóny a více než 9 závodů.
Tento podzim se připravuji na mou druhou velkou mezinárodní soutěž, konkrétně na mistrovství světa juniorů v Budapešti. Ta první se odehrála tento rok v červnu a byl jim Diamond Cup v Ostravě, kde jsem vyhrál dvě první místa. Spíše než vypisování úspěchů z let minulých se pojďme podívat na něco aktuálního - letošní, podzimní přípravu a její úskalí.
Chtěl bych se více rozepsal o náročnosti přípravy, ať už z psychického, tak fyzického hlediska.
Psychika hraje v tomto sportu nejvýznamnější roli - ať v úspěšném dokončení diet, příprav na závody celkově či dokonce i nabírání svalů. Zkrátka - hlava je vše! A letos se mi toto tvrzení opět potvrdilo. Ne vždy se vyplatí hloupě "papouškovat" motivační citáty a motta. Správnou cestou je, si na toto přijít hlavně sám a tyto motivační citáty si i sami na sobě ověřit. Napsat "no pain, no gain" do hashtagů ke svému Instagramovému příspěvku umí dnes každý. Co mám konkrétně na mysli? Menší/větší chyba, ruku na srdce, dělá skoro každý z nás. V přípravě řešíme ty největší detaily a na ten zbytek zapomínáme. Zbytečně se stresujeme z těch všech detailů místo toho, abychom správně nastavili hlavu, mindset a náš cíl. Naplánovali si realizaci cílů a správně a flexibilně reagovali. Řešíme, jestli si zapíšeme 100g okurky do tabulek, jestli budeme konzumovat 50g sacharidu z brambor, nebo z rýže? Není přece jen pohanka s rýžovou kaší lepší varianta? Sacharidy na noc? Cože? To se dělá? No zkrátka, řešíme ty detailnější, nehovořím že zanedbatelný věci více, než bychom měli.
Stresujeme se z toho a výsledků se zkrátka nedostává kvůli stresu a zaobírání se nesmyslama. Dnes už se zapomíná na tvrdý trénink. ALE! To mě však napadá druhá myšlenka - konkrétně další nezbytný krok v přípravě! Tento nezbytný „krok“ zaskočil i mě.
Poslouchat své tělo, vnímat jeho signály a správně na ně reagovat.
Dejte si pozor na přetrénování, únavu a výsledný stres pro náš organismus. Jsem znovu v přípravě a prakticky jsem neměl možnost si nijak zvlášť odpočinout a dopřát tělu trochu té nutné "klidové fáze." Poprvé jsem se podotýkal s tím, že tělu se hůře hublo, drželo stále více a více vody a každý trénink sem se to snažil víc a víc „zničit!“ V hlavě člověku naskočí myšlenka – blíží se závody, přidej, přidej! Ženete tělo do čím dál většího extrému, většího deficitu a tělo Vám to začne dávat najevo. Zavodnění, nemoci, snížená imunita a máte na světe další velký problém, který vám bude bránit v úspěšně přípravě. Na unaveném tělu zkrátka formu neuděláte, i když budete dřít jak Ronnie Coleman.
Natáčení tréninku noh pro Ronnie.cz - 2 týdny před MS juniorů 2019
1) Nastavte si hlavu tak, abyste se zbytečně nestresovali z maličkostí.
2) Vnímejte své tělo a jeho signály.